No-code програмування: чому варто обрати саме його?

Ціль будь-якого бізнесу – збільшити прибуток і знизити витрати. І кожен підприємець має на меті якомога краще виконати обидва ці пункти. Свого часу і Раян Гувер – Співзасновник та Генеральний директор відомої американської платформи для обговорення та підтримки стартапів Product Hunt – теж шукав рішення, які значно спростять життя бізнесменів-початківців. Саме так на початку 2010-х років і з’явилося абсолютно нове, революційне рішення на ринку IT – no-code.

В чому ж особливість nocode?

Якщо говорити про визначення, то no-code – це альтернативний метод розробки з інтуїтивно зрозумілим графічним інтерфейсом, що не потребує використання класичних мов програмування та створення коду для отримання кінцевого продукту. А отже тепер створити необхідну програму та автоматизувати певні бізнес-процеси може практично кожен – достатньо лише трохи бажання та часу. Такий підхід значно розширює можливості користувачів, прискорюючи створення інновацій.

Якщо говорити зовсім загально, то no-code розробку можна розділити на три основні напрямки:

  • сервіси для створення сайтів;
  • платформи для мобільних і веб-додатків;
  • інструменти для автоматизації процесів.

 

В чому перевага nocode рішень?

No-code програмування з’явилося завдяки постійному розвитку технологій та збільшенню попиту на мобільні та веб-додатки. У минулому їх створення було доступне тільки технічно підготовленим людям, які мали фундаментальні знання в галузі програмування.

Однак, розвиток no-code технологій та поява пов’язаних із ними інструментів, відкрила можливість створення програм майже для всіх. Тепер навіть найменший бізнес, з мінімальним бюджетом, може дозволити собі сучасні, інноваційні рішення і значно збільшити прибуток завдяки ним.

Сьогодні no-code програмування використовується у різних галузях, включаючи бізнес, освіту, охорону здоров’я тощо. Завдяки цьому люди можуть створювати додатки, які допомагають вирішувати соціальні проблеми, покращують якість життя і підвищують ефективність бізнесу.

Для кого створені nocode рішення?

Звісно ж, немає якихось чітких критеріїв та обмежень. Як вже сказано вище, скористатися інструментами на основі no-code може кожен, хто має таке бажання. Проте найбільш ефективними вони будуть для діджитал фахівців: рекрутерів, продакт-менеджерів, маркетологів тощо.

No-code також особливо корисний підприємцям, адже його використання не передбачає спеціального фахівця у штаті.  За допомогою no-code конструкторів можна створювати сайти та додатки для продажу товарів та послуг і навіть самому налаштувати інтерфейс, завантажити картинки й товари.

Кожна категорія користувачів шукає в інструментах щось для себе:

  • Стартапери – швидко тестують ідеї нових продуктів.
  • Підприємці – перевіряють ефективність перенесення наявного бізнесу онлайн, отримують MVP.
  • Великі компанії – будують прості внутрішні утиліти для кожної категорії своїх співробітників, щоб підвищити ефективність праці.
  • Продакти і маркетологи – отримують можливість реалізувати свої ідеї та малі проєкти, на які зазвичай не вистачає часу та грошей. Окрім цього, вони глибше дізнаються про технічну складову, необхідну для створення подібних сайтів чи застосунків, що допомагає їм в основній роботі.
  • Дизайнери – моментально перетворюються на full-stack розробників і можуть претендувати на відповідну зарплату.
  • Розробники – прискорюють процес реалізації ідеї, адже не прописують інтерфейси вручну.

 

Що ж у підсумку?

Звісно, no-code – це не панацея від усіх проблем, які виникають у бізнесу. І, чесно кажучи, таке рішення не передбачає повної відмови від класичного програмування, адже існують галузі, де без останнього просто не обійтися. Проте no-code розробка є потужним інструментом для прискорення процесу створення застосунків, скорочення витрат і поліпшення комунікації між бізнес-користувачами та розробниками. Цей підхід дає змогу компаніям швидко реагувати на зміни в ринкових умовах і досягати успіху у світі технологій, що швидко розвиваються.

Схожі статті

Advices
Що потрібно вміти, щоб стати low/no-code спеціалістом: поради для початківців

Low-code і no-code – два підходи до розроблення застосунків, які дають змогу створювати програмне забезпечення без необхідності писати код. Обидва вони прискорюють процес розробки та роблять його доступним для широкого кола фахівців. Тому low/no-code разом з графічними інтерфейсами та конфігураційними інструментами, які вони пропонують – привабливий вибір для бізнес-користувачів, які хочуть створювати застосунки для своїх […]

Детальніше
Хто такі citizen-розробники: новий погляд на сучасне програмування

Сучасна епоха цифрових технологій приносить із собою безліч інновацій і змін у різних галузях, включаючи розробку програмного забезпечення. Однією з найактуальніших тенденцій у світі програмування є citizen-розробники. Хто це, як вони впливають на IT-сферу і що можна очікувати від них у майбутньому? Про це ми поговоримо далі. Хто такі citizen-розробники Citizen-розробники – це термін, який […]

Детальніше
Як low/no-code технології змінюють бізнес: можливості та перспективи

Сьогодні власникам бізнесу необхідно бути в курсі останніх трендів, щоб залишатися конкурентоспроможним на ринку. Одним із таких трендів є low/no-code розробка. Low/no-code технології – це сучасний підхід до розробки застосунків, завдяки якому для створення програмного забезпечення не потрібно писати код або він потрібен у малій кількості. Натомість розробники використовують візуальні інструменти та готові блоки, щоб […]

Детальніше

Дякуємо за реєстрацію!

Лінк для входу та нагадування будуть надіслані на вашу електронну пошту